Program Kongresu

  • ESTETYKA: OD MINI-RESTO DO PEŁNEJ REHABILITACJI ZWARCIA DZIĘKI TOP- INNOWACJOM

    • 13 kwietnia 2024
    • 990 zł - lekarze dentyści
    • Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
    • Sprawdź zakładkę > Zgłoszenie udziału | Ceny i rabaty
    • Punkty edukacyjne 7
    • Komitet Organizacyjny:  Dr n. med. Maciej Żarow
    ZAPISY ON-LINE Warunki uczestnictwa / regulamin
    • POWITANIE

      Sobota 13.04.2024
      Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
    • SESJA 1 | TOPOWE INNOWACJE CYFROWE

      Sobota 13.04.2024
      Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
      • 09:15 - 10:30

        Kluczowe czynniki odpowiedzialne za plan leczenia ortodontyczno-odtwórczy. Integracja cyfrowa.

        Dołącz do nas i odkryj korzyści, jakie płyną z połączenia cyfrowego świata odbudowy i ortodoncji. Poznaj lepiej potencjał zaawansowanych technologii, podkreślając konieczność łączenia ortodoncji z procedurami odtwórczymi. Wykład nie będzie dotyczył samej technologii; chodzi o stworzenie cyfrowej synergii, która zmienia doświadczenia pacjentów i na nowo definiuje sztukę nowoczesnej opieki stomatologicznej.

        Dowiedz się, jak integracja druku 3D przenosi tę synergię na nowy poziom, umożliwiając precyzyjne i mniej inwazyjne rozwiązania. Odkryj moc cyfrowej stomatologii w opracowywaniu spersonalizowane plany leczenia, ostatecznie redefiniując sztukę nowoczesnej opieki stomatologicznej, koncentrując się na podejściach minimalnie inwazyjnych.

      • 10:30 - 11:45

        Protokoły cyfrowe w Twojej praktyce: od prostych wypełnień bezpośrednich do kompleksowych rehabilitacji.

        Oczekiwanie, że odbudowy zębów przednich powinny być wysoce estetyczne, trwałe i minimalnie inwazyjne, staje się powszechnym zjawiskiem wśród coraz lepiej doedukowanych pacjentów. Zastosowanie bezpośrednich uzupełnień kompozytowych, adhezyjne cementowanych uzupełnień ceramicznych lub połączenie tych dwóch opcji, szybko stało się podstawową metodą spełniania tych oczekiwań. Celem tego kursu jest pokazanie protokołu planowania leczenia i jego realizacji za pomocą różnych metod, od prostych, codziennych przypadków po bardziej złożone i wymagające sytuacje kliniczne. Podczas kursu zostaną zaprezentowane nowoczesne technologie cyfrowe: cyfrowe skanowanie i planowanie, frezowanie i drukowanie 3D, aby uprościć i ułatwić wykonywanie uzupełnień bezpośrednich i pośrednich. Kurs zostanie poprowadzony przez jednego z najbardziej pożądanych wykładowców w Australii dr Anthony Mak.

        Omówi on główne koncepcje odbudów bezpośrednich z użyciem materiałów kompozytowych i odbudów ceramicznych, korzystając z obrazów i filmów, aby zapewnić, że treść zostanie przedstawiona w sposób łatwy do zrozumienia, i co najważniejsze, mające zastosowanie w codziennej praktyce.

    • SESJA 2 | PERIODONTOLOGIA W STREFIE ESTETYCZNEJ

      Sobota 13.04.2024
      Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
      • 12:15 - 13:30

        Nowe podejście do periodontologicznego wydłużenia korony w strefie estetycznej.

        Chirurgiczne wydłużanie korony klinicznej jest prawdopodobnie „najstarszą”, dobrze udokumentowaną i wykonywaną procedurą chirurgiczną mającą na celu odbudowę zębów przed leczeniem odtwórczym lub protetycznym. Głównie skupiano się na przebudowie i kształtowaniu kości, w następnej kolejności na gojeniu ran i uwolnieniem tkanek miękkich, a w dalszym etapie nad rekonstrukcją. Wyniki były przewidywalne i stabilne, ale niewiele uwagi poświęcano estetyce. Dziś, łącząc ocenę i wiedzę na temat więzadeł przyzębia i szerokości biologicznej z profilem wyłaniania odbudowy protetycznej, możemy zapewnić naszemu pacjentowi estetykę i ponowny wzrost brodawki, osiągając znacznie lepszy i przyjemniejszy wynik.

      • 13:30 - 14:30

        Przerwa obiadowa

    • SESJA 3 | ADHEZJA & CEMENTOWANIE & PEŁNA REHABILITACJA JAMY USTNEJ

      Sobota 13.04.2024
      Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
      • 14:30 - 15:45

        Jakich protokołów cementowania używasz? A może powinieneś je zmodyfikować? Kliniczne Tipy i Tricki.

        Cementowanie adhezyjne jest złożoną procedurą wymagającą znajomości zasad adhezji i przestrzegania protokołu klinicznego, aby uzyskać trwałe połączenie pomiędzy strukturą zęba a materiałem odtwórczym.

        Współczesne materiały adhezyjne umożliwiają stosowanie pełnoceramicznych uzupełnień pośrednich we wszystkich sytuacjach, w których najważniejsza jest maksymalna estetyka i biokompatybilność. Jednak awaryjność niektórych materiałów spowodowała poszukiwanie najlepszej możliwej metody cementowania. Adhezyjne cementowanie koron pełnoceramicznych stawia wysokie wymagania zarówno lekarzowi dentyście, jak i systemowi łączącemu, ze względu na specjalną konstrukcję preparacji wymaganą do cementowania adhezyjnego. Wykład obejmie oparty na dowodach przegląd nowych materiałów adhezyjnych i protokołów mających na celu usprawnienie procedur klinicznych, a także wskazówki i triki zapewniające przewidywalne i powtarzalne wyniki w codziennej praktyce klinicznej.

      • 15:45 - 17:00

        Pełna Rehabilitacja Protetyczna, a Indywidualne Podejście do Pacjenta.

        Celem całkowitej rehabilitacji jamy ustnej jest uzyskanie przewidywalnego i długoczasowego funkcjonowania uzupełnień protetycznych pod względem funkcjonalnym i estetycznym. Oprócz złożonego procesu leczenia, wybór spośród różnych dostępnych materiałów i technik może sprawić, że zabieg będzie trudniejszy. Proces ten dodatkowo skomplikują różne typy twarzy pacjentów. Technologia cyfrowa jest szeroko stosowana w celu zwiększenia przewidywalności planowania leczenia i pozycjonowania implantów, jednak wdrożenie pełnego protokół cyfrowego w kompleksowej rehabilitacji jest nadal trudne i kontrowersyjne.

        Na kursie zostanie przedstawione zindywidualizowane podejście jak poprawić lub odtworzyć zębowo-twarzową harmonię przy wykonywaniu pełnej rehabilitacji jamy ustnej za pomocą stałych uzupełnień protetycznych.

        Omówione zostaną najważniejsze kryteria planowania leczenia, kiedy powinniśmy podjąć decyzję o zwiększeniu wysokości zwarciowej i jaka powinna być kolejności leczenia w przypadku pełnej rekonstrukcji jamy ustnej wraz z ustaleniem wytycznych funkcjonalnych i estetycznych. 

        Podkreślone zostaną pewne elementy protokołu cyfrowego, głównie związane z protetycznym wirtualnym planowaniem i nawigowaną implantologią, co wpłynie na skrócenie czasu i kosztów leczenia. 

        Podsumowując, ostateczna decyzja co do wyboru materiału ceramicznego będzie wynikiem analizy funkcjonalnej, oczekiwań estetycznych i stanu układu stomatognatycznego pacjenta, jednocześnie pamiętając o konieczności zachowania biokompatybiloności z otaczającymi tkankami i uzyskania długoterminowego rokowania. 

         

      • 17:00 - 17:45

        Dyskusja okrągłego stołu.