Kraków

DJI_0125_Easy-Resize.com.jpg

Kraków to dawna stolica Polski, rezydencja królów polskich i siedziba najstarszego uniwersytetu w Europie Środkowej. Miasto na szczęście nie zostało zniszczone podczas swojej burzliwej historii i dziś konkuruje z jednymi z najpiękniejszych miast europejskich. Średniowieczne Stare Miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, to dynamiczne serce Krakowa, tętniące życiem studentów, mieszkańców i turystów z całego świata.

Główne atrakcje to Rynek Główny - największy średniowieczny plac w Europie, Zamek Królewski na Wawelu, Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego, Sukiennice, stara żydowska dzielnica Kazimierz i wiele innych.

Kraków to także nowoczesna metropolia licząca milion mieszkańców. Jest to tętniące życiem centrum akademickie, w którym studiuje ponad 200 000 studentów w ponad 20 uczelniach wyższych i uniwersytetach, a także prężnie działające centrum nowych technologii. To drugie po stolicy, centrum biznesowe w Polsce i siedziba wielu międzynarodowych korporacji.

Kraków leży w południowej części Polski, nad Wisłą, w dolinie u podnóża Karpat. Niedaleko Krakowa leży wiele popularnych i urokliwych miejsc: malownicze doliny jurajskie, skaliste Tatry i małe miasteczka ze wspaniałą drewnianą architekturą i bajecznym krajobrazem.