Seminaria przedkongresowe

 

13.03.2020 (piątek)

ICE Kraków
​III piętro

ul. Konopnickiej 17, Kraków

 

 

 

Praktyczne informacje dla Uczestników >>>
Ceny, opłaty, terminy >>>

 


 

 

UWAGA: Seminaria odbywają się równolegle w kilku salach, w związku z czym istnieje możliwość uczestnictwa
tylko w 2 seminariach, jedno w sesji porannej oraz drugie w sesji popołudniowej.

 

Pakiet kongres + seminarium = zniżka
SPRAWDŹ >>>

 


​​Partner KongresuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut cursus justo ut quam ultricies, ut dignissim diam sagittis.Nunc blandit, leo nec commodo fermentum, erat eros lobortis arcu,at tempus mi lectus sed urna. Sed sollicitudin hendrerit tortor,quis mattis leo vestibulum eu. Vivamus in malesuada mauris.Pellentesque imperdiet dui feugiat sapien gravida pulvinar.Fusce nec tempor tortor.


9.00 - 11.30  I  Poranna sesja przedkongresowa 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut cursus justo ut quam ultricies, ut dignissim diam sagittis.Nunc blandit, leo nec commodo fermentum, erat eros lobortis arcu,at tempus mi lectus sed urna. Sed sollicitudin hendrerit tortor,quis mattis leo vestibulum eu. Vivamus in malesuada mauris.Pellentesque imperdiet dui feugiat sapien gravida pulvinar.Fusce nec tempor tortor.

Seminarium A  I  WYKŁAD: Kompleksowa rehabilitacja zgryzu wg prostych kroków: czy to możliwe? 

Prowadzący: Maciej Żarow (Kraków) & Agnieszka Kulik (Poznań)

o prowadzących >>>
Maciej Żarow

Od 15 lat prowadzi własną praktykę stomatologiczną w Krakowie, a od 10 lat Centrum Kształcenia Podyplomowego Dentist, w którym prowadzi kursy z zakresu endodoncji i stomatologii estetycznej. Absolwent Uniwersytetu Semmelweisa w Budapeszcie. W latach 1998-2005 pracował w Zakładzie Propedeutyki Stomatologii Zachowawczej CMUJ w Krakowie. W roku 2003 obronił z wyróżnieniem pracę doktorską na temat badań technik inlay/onlay, a w roku 2005 ukończył specjalizację ze stomatologii zachowawczejz endodoncją. Autor ponad 50 publikacji naukowych z zakresu stomatologii ogłoszonych drukiem w j. polskim oraz j. angielskim. 10 odczytów na zagranicznych kongresach naukowych oraz ponad 100 – na konferencjach krajowych. Staże zagraniczne na uniwersytetach w Goeteborgu, Manchesterze i Leeds. Laureat nagrody International Association of Dental Research dla młodych naukowców (IADR 2003 Goteborg). W 2004-2007 w ramach współpracy z tuner Dental School w Manchesterze prowadził badania w zakresie mostów adhezyjnych oraz odbudowy zębów po leczeniu endodontycznym. 
Agnieszka Kulik

​Lekarz dentysta, ukończyła Akademię Medyczną w Poznaniu w 2006 r. W 2007 otworzyła pierwszy własny gabinet stomatologiczny – Exclusive Dental Studio.  Specjalizuje się w przygotowywaniu holistycznego planu leczenia dla Pacjentów. Projektując uśmiechy dla Pacjentów swojej kliniki, stworzyła własne biblioteki zębów naturalnych. Wykorzystuje możliwości najnowszych technologii cyfrowych i weryfikuje tylko te najlepsze. Jej misją jest edukacja Pacjentów i nieustanny rozwój.  W 2017 otworzyła kolejne segmenty kliniki: Exclusive Dental Academy oraz Exclusive Dental Lab a w 2018 drugą klinikę w CH Posnania. Opracowała autorską metodę leczenia nakładkowego Secret Ortho. Wszechstronne działanie i wizjonerskie podejście do ciągle rozwijającej się dziedziny, jaką jest stomatologia cyfrowa, pozwala jej na realizowanie marzeń o pionierskim wprowadzaniu struktur i procedur do Exclusive Dental Studio. Dotychczasowe osiągnięcia na tym polu skutecznie motywują ją do dalszej, jeszcze bardziej natężonej pracy.Stomatologia przeżyła w ostatniej dekadzie istną rewolucję: od stomatologii „jednego zęba" do wzrostu zainteresowania stomatologią kompleksową w oparciu o analizę funkcjonalna; od inlay’a/onlay’a wykonywanego metodą cad/cam do odbudów zgryzowych całościowo wykonywanych cyfrowo poprzez skanowanie, planowanie cyfrowe oraz frezowanie rozległych prac protetycznych.


więcej >>>

Jak we współczesnym świecie postępu w stomatologii ma się odnaleźć lekarz dentysta: czy może dalej pracować analogowo - pobierając wyciski swoich preparacji; czy tez ma się przerzucić na metody cad/cam ? Co jest lepsze? Co można zrobić metodami bezpośrednimi, pośrednimi a co cyfrowymi? Co możemy juz a co nas jeszcze czeka? Dwóch doświadczonych stomatologów praktyków, wykładowców i autorów wielu publikacji przedstawi dwa punkty widzenia na współczesną kompleksowa odbudowę zębów naszych pacjentów…

Seminarium B  I  POKAZ PRAKTYCZNY: Cyfrowa rewolucja w stomatologii - seminarium CAD/CAM​​  |  Licówki ceramiczne: cyfrowe planowanie leczenia i preparacja. Od Rewolucji w cyfrowym mock-up po końcowe odbudowy estetyczne - w dwóch krokach

Prowadzący: Dimitar Filtchev (Sofia, Bułgaria) & Anton Tumbalov (Sofia, Bułgaria)

o prowadzących >>>
dr hab. n. med. Dimitar Filtchev


Docent Dimitar Filtchev uzyskał tytuł lekarza w 1998 woku w Sofii. Od 2000 roku pracował jako adiunkt w Zakładzie Protetyki Stomatologicznej na Uniwersytecie w Sofii gdzie od 2015 roku został mianowany Docentem. W 2003 roku uzyskał tytuł specjalisty protetyki stomatologicznej a w 2013 obronił doktorat. W latach 2007-2015 pełnił funkcję prezydenta Sofia Dental Meeting Association. Jest współzałożycielem centrum Implantologii na Uniwersytecie w Sofii. Uzyskał tytuł specjalisty protetyki stomatologicznej na wydziale stomatologii w Munster w Niemczech. Ukończył 2 letni program prof. Zucchelliego na Uniwersytecie w Bolonii w temacie zarządzania tkankami miękkimi przy zębach naturalnych i implantach. Honorowy członek grupy Styleitaliano, członek Bulgarian Society of Esthetic Dentistry, Bulgarian Scientific Dental Association, EAED. Nauczyciel na Zimmer Institute Switzerland. Od 1998 prowadzi prywatną praktykę w Sofii, skoncentrowaną na Implantologii, estetycznej i cyfrowej stomatologii i ortodoncji. Docent Dimitar Filtchev opublikował ponad 60 artykułów, wiele prezentacji naukowych, wielokrotnie wykładał na międzynarodowych kongresach takich jak Implant Days na Uniwersytecie NY, AEEDC Dubai, ICOI, DGZI i wielu innych.

Anton Tumbalov

Dr Anton Tumbalov ukończył wydział stomatologii na uniwersytecie w Sofii w 2013 roku. Od 2015 pracuje jako adiunkt w Zakładzie Protetyki Stomatologicznej. Jego praca kliniczna skupia się na protetyce, szczególnie na technologiach CAD/CAM i różnego rodzaju oprogramowaniach, stomatologii adhezyjnej i projektowaniu estetycznym.
Od cyfrowego mock-up’u po końcowe odbudowy estetyczne - w dwóch krokach.
Licówki ceramiczne: cyfrowe planowanie leczenia i preparacja to wykład zarówno dla lekarzy jak i techników dentystycznych, którzy rozpoczynają pracę z licówkami oraz dla każdego kto pewnie czuje się w tym temacie i chce przenieść swoje umiejętności na kolejny poziom.
Celem wykładu jest nauczyć uczestników, jak z sukcesem stosować licówki oraz jak wkomponować je w bardziej skomplikowane procedury.

więcej >>>

Piękno cyfrowego mock-up’u polega na tym, że może on być zaprojektowany przez każdego dentystę, który chce się nauczyć podstawowych technik.
Jeśli obecnie nie korzystasz z cyfrowego mock-up’u albo nie czujesz się komfortowo w tej technologii ten wykład zapewni Ci podpowiedzi konieczne aby ten komfort osiągnąć.

​Słuchacze dowiedzą się jak preparować pod licówki i jak poprawić ich umiejętności aby leczyć bardziej wymagających pacjentów oraz zęby o nieprawidłowym położeniu.

Kluczowe elementy wykładu:
 • Wprowadzenie do licówek ceramicznych
 • Unikanie niepowodzeń i problemów
 • Diagnostyka przy rozważaniu licówek ceramicznych
 • Komunikacja z pacjentem i planowanie leczenia
 • Przedprotetyczna analiza estetyczna i leczenie przedprotetyczne
 • Psychologia sukcesu
 • Kiedy preparować a kiedy nie preparować
 • Zaawansowane techniki preparacji
 • Preparacja na ostrze noża dla licówek ceramicznych
 • Zarządzanie tkankami miękkimi
 • Radzenie sobie z problemami: akceptacja pacjenta
 • Rola prac tymczasowych
 • Wyciski analogowe kontra cyfrowe
 • Preparowanie końcowych licówek w oprogramowaniu Cerec - łatwe i przewidywalne
 • Techniki cementowania.

Seminarium C  I  Licówki kompozytowe…Ze stylem…

Prowadzący: Patrizia Lucchi (Trento, Włochy)

o prowadzącym >>>


Patrizia Lucchi


Patrizia Lucchi ukończyła szkołę techników dentystycznych w 1989 a w 1995 stomatologię na uniwersytecie w Veronie. W 2008 roku ukończyła podyplomową szkołę ortodoncji i 3 letni kurs Master ze stomatologii dziecięcej i ortodoncji dziecięcej na uniwersytecie w Pizie. Obecnie rozpoczęła program podyplomowy ze stomatologii dziecięcej na uniwersytecie w Padwie. Patrizia Lucchi jest profesorem wizytującym na uniwersytecie w Padwie, jest zaangażowana w nauczanie na uniwersytecie w Pizie i Siennie w programach Master. Ponad 20 lat pracuje w Trento z dr Marco Rosa, w zespole specjalizującym się w stomatologii dziecięcej i ortodoncji. Interesuje się stomatologią dziecięcą, traumatologią oraz estetyką. Regularnie publikuje i wykłada na te tematy.
Stomatologia estetyczna to jeden z głównych obszarów funkcjonowania współczesnej praktyki stomatologicznej. Coraz więcej pacjentów domaga się leczenia estetycznego czego skutkiem jest rozwój nowych technik i materiałów do bezpośredniej odbudowy zębów przednich.

więcej >>>
Materiały kompozytowe z uwagi na konieczność minimalnej preparacji zębów stały się integralną częścią współczesnej stomatologii odtwórczej. Bezpośrednie licówki kompozytowe pozwalają na osiągnięcie „nowego uśmiechu” w naturalny i prosty sposób z zachowaniem maksymalnej ilości zdrowych tkanek zębów w porównaniu do technik pośrednich. Od 2011 roku na rynku dostępne są prefabrykowane licówki, które pomagają klinicystom w odbudowie zębów przednich z dobrymi i przewidywalnymi rezultatami, pozwalając także większej grupie pacjentów na estetyczne odbudowy które są zachowawcze i osiągalne finansowo. Podczas wykładu porównane będą bezpośrednie i pół pośrednie licówki aby pomóc praktykom w wyborze najlepszej metody leczenia.

Seminarium D  I  Nowa prosta wizualizacja planu leczenia

Prowadzący: Stefen Koubi (Marsylia, Francja)

o prowadzącym >>>

Stefen Koubi


Ukończył uniwersytet w Marsylii w 1998 roku,  Obecnie jest Docentem w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej w Marsylii od 2008 a w 2011 uzyskał tytuł doktora nauk medycznych. Przez 3 lata po studiach był rezydentem na Uniwersytecie w Paryżu. Zajmuje się głównie estetyczną rehabilitacją starcia zębów. Jest zapraszany na wiele prestiżowych kongresów ab wykładać na temat prostych metod i osiągnięcia rezultatów leczenia na wysokim poziomie, skupiając się na tym by wybrane metody były łatwe do nauczenia się i powtórzenia. Jest wykładowcą wielu programów specjalizacyjnych dla lekarzy na wielu uniwersytetach (Marsylia, Strasburg, Montpellier, Minh, Hanoi). Otrzymał także złotą nagrodę wyróżniającą od studentów dla najlepszego nauczyciela i wykładowcy w 2012 roku a srebrną w 2014 roku. Od 2012 jest członkiem grupy Styleitaliano i nadzoruje jej część dotyczącą uzupełnień pośrednich. Jest założycielem instytutu L’institut de la facette i prywatnego centrum kursowego skupiającego się na projektowaniu uśmiechu, starciu i kosmetycznej rehabilitacji pacjentów (od 2013 roku). Jest autorem wielu artykułów naukowych i opisów przypadków w dziedzinie stomatologii estetycznej. W marcu 2018 roku opublikował w JPRD tekst o nowej, uproszczonej technice leczenia pacjentów ze starciem nazwanej „the full mock up concept”. Jest autorem książki “laminate veneer every day every wear: 20 recipe for smile design” która została opublikowana przez wydawnictwo Quintessence w tym roku.

Praca w strefie estetycznej wiąże się zawsze z koniecznością stosowania protokołów postępowania, gdyż w tym rejonie nie ma miejsca na błędy. Niezależnie od poziomu trudności przypadku (starcia, kompromis estetyczny), rozwiązania kliniczne powinny być zachowawcze i zawierać się w prostej filozofii umożliwiającej sterowanie leczeniem na poszczególnych etapach klinicznych. Ten plan kliniczny musi pokrywać się z możliwościami ekonomicznymi oraz w aspekcie czasowym z oczekiwaniami pacjenta.

więcej >>>
Celem tej sesji jest zaproponowanie precyzyjnej i powtarzalnej metody która uprości leczenie pacjentów z problemami estetyki i funkcji (starcie zębów). Wax-up i mock-up jest zwykle używany do projektowania oczekiwanego rezultatu estetycznego i wtedy stosowany jest jako przewodnik do samej preparacji (preparacja przed mock-up). Omawiany będzie cyfrowy protokół pracy. Ta sama technika może być stosowana dla okluzyjnych powierzchni zębów dolnych. Taka metoda nie tylko zapewni precyzyjne odtworzenie nowej wysokości zwarcia ale także pozwala na kontrolę preparacji powierzchni okluzyjnej równocześnie z policzkową.

Seminarium E  I  WARSZTAT PRAKTYCZNY - kompletne, cyfrowe leczenie implantologiczne

Prowadzący: ​dr n. med. Bartosz Cerkaski

o prowadzącym >>>


dr n. med. Bartosz Cerkaski


Dr n. med. Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w zakresie stomatologii, specjalista stomatologii zachowawczej i endodoncji. Prowadzi prywatną praktykę EndoEstetica ukierunkowaną na kompleksową rehabilitację estetyczno-funkcjonalną oraz Centrum Edukacyjne DentalSkills.pl. Wykładowca na kongresach krajowych i zagranicznych. Członek Rady Programowej Czasopisma PTE Endodoncja.pl, Endodoncja w Praktyce, CAD/CAM, International Magazine of Digital Dentistry i Editorial Board magazynu Roots. International Magazine of Endodontology. Autor prac naukowych, autor i koordynator programu zajęć endodoncji przedklinicznej prowadzonych na Oddziale Stomatologii UM w Poznaniu dla studentów polsko- i anglojęzycznych. Odbył staż naukowo-szkoleniowy na University of Michigan, AnnArbor, USA. Aktywny członek American Association of Endodontists, European Society of Endodontology, a także Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Ergonomii Stomatologicznej. Certyfikowany wykładowca DSD. Wiceprezydent Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej. Fotograf, muzyk i himalaista.
Techniki cyfrowe w implantologii mają coraz szersze zastosowanie. Początkowo stosowanie ich do produkcji szablonów zabiegowych jest obecnie uzupełnione o możliwości digitalnych wycisków oraz wykonania prac tymczasowych i końcowych zarówno pojedynczych jak i rozległych. Czy techniki cyfrowe mają ograniczenia? Jakie są wskazania do zastosowania technik cyfrowych? Jakie są uproszczone procedury w systemach implantologicznych? Jakie możliwości mamy w strefie estetycznej a jakie dla zębów bocznych?

​W czasie warsztatu omówione zostaną cyfrowe protokoły implantologiczne oraz możliwości wykorzystania w pełni digitalnych technik implantologicznych.

Seminarium F  |  Zamknięte seminarium trenerskie 3M cz. 1 

SEMINARIUM SZKOLENIOWE Z ZAKRESU NOWOŚCI W STYLE ITALIANO ORAZ 3M
09.00-09.15 Powitanie przez przedstawicieli SI & 3M (dr Paulo Monteiro oraz dr Shira Zary, 3M)
09.15-09.50 Wprowadzenie, nowe projekty i nowości w Style Italiano (dr Walter Devoto, prof. Angelo Putignano, Style Italiano)
09.50-10.10 Nowości w Essential Lines (dr Carlos Fernandez Villares)
10.10-10.30 Przerwa
10.30-10.50 Nowości w Essential Shape (dr Paulo Monteiro)
10.50-11.30 Nowe produkty 3M (zespół 3M)

11.30 - 12.30  I  Lunch

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut cursus justo ut quam ultricies, ut dignissim diam sagittis.Nunc blandit, leo nec commodo fermentum, erat eros lobortis arcu,at tempus mi lectus sed urna. Sed sollicitudin hendrerit tortor,quis mattis leo vestibulum eu. Vivamus in malesuada mauris.Pellentesque imperdiet dui feugiat sapien gravida pulvinar.Fusce nec tempor tortor.

12.30 - 15.00  I  Popołudniowa sesja przedkongresowa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut cursus justo ut quam ultricies, ut dignissim diam sagittis.Nunc blandit, leo nec commodo fermentum, erat eros lobortis arcu,at tempus mi lectus sed urna. Sed sollicitudin hendrerit tortor,quis mattis leo vestibulum eu. Vivamus in malesuada mauris.Pellentesque imperdiet dui feugiat sapien gravida pulvinar.Fusce nec tempor tortor.

Seminarium G  I  WYKŁAD: Stomatologia na podstawie faktów, a stomatologia Style Italiano

Prowadzący: Jerzy Krupiński (Kraków) & Marcin Krupiński (Kraków) & Karol Babiński (Katowice)

o prowadzących >>>

Jerzy Krupiński

Emerytowany profesor Śląskiej Akademii Medycznej. Były kierownik Zakładu Propedeutyki Stomatologii Zachowawczej CMUJ. Od wielu lat prowadzi własną prywatną praktykę w Krakowie. Autor ponad 100 publikacji naukowych z zakresu stomatologii ogłoszonych drukiem. Jako "visiting professor" wykładał na uniwersytetach w Manchesterze, Wurzburgu i Bostonie. Odczyty na wielu konferencjach krajowych i zagranicznych. W Polsce jako pierwszy wprowadził metodę leczenia jednoseansowego w endodoncji. Autor kilku podręczników,  w tym wydanego w 2008 r. „Endodoncja praktyczna” (Wyd. Kwintesencja). Twórca koncepcji insertów kompozytowych, ograniczających skurcz polimeryzacyjny kompozytów oraz autor wielu innowacji w opracowaniu mechanicznym kanałów korzeniowych. Od wielu lat prowadzi wykłady i kursy podyplomowe z zakresu endodoncji, ergonomii i materiałów adhezyjnych. Redaktor naczelny czasopisma „Endodoncja.pl” oraz członek rady naukowej anglojęzycznego magazynu „Endo”.Marcin Krupiński

Specjalizuje się w nowoczesnym leczeniu endodontycznym oraz w stomatologii estetycznej. Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W latach 2011-2014 Asystent w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej CM UJ w Krakowie. W 2011 został Laureatem ‘Medalu Młodych Pracowników Nauki’ za przeprowadzone autorskie badanie kliniczne. W tajniki nowoczesnej stomatologii wprowadził go prof. dr hab. Jerzy Krupiński (Śląski Uniwersytet Medyczny). Autor wykładów i warsztatów praktycznych dla Lekarzy z zakresu endodoncji mikroskopowej i nowoczesnej stomatologii odtwórczej. Prywatna Praktyka w Krakowie. Członek Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego i Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Key Opinion Leader dla 3M oraz 3Shape. Certyfikowany wykładowca grupy Style Italiano.Karol Babiński


Tytuł lekarza dentysty uzyskał na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Jest autorem publikacji, wykładów, warsztatów krajowych i zagranicznych dotyczących zagadnień stomatologii adhezyjnej oraz nowoczesnych technik pracy materiałami kompozytowymi w metodzie bezpośredniej i pośredniej. Uczestnik wielu międzynarodowych stomatologicznych grup dyskusyjnych i laureat międzynarodowego konkursu Styleitaliano w 2013 roku. Style Italiano Silver Member. Członek Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej.


​Evidence Based Dentistry - dlaczego i jak liczyć się z metodą naukową
Uniwersalne systemy łączące - wskazania i stosowanie
Materiały typu Bulk Fill - uproszczenie i przyspieszenie pracy
Kształt ponad wszystko - kompozyty uniwersalne
Polerowanie oparte o fakty
Pokazy

Seminarium H  I  WYKŁAD+WARSZTAT: Technika szybkiego modelowania zębów bocznych

Prowadzący: Murad Akhundov (Baku, Azerbejdżan) & Thiago Ottoboni (Brazylia)

o prowadzacym >>>

Murad Akhundov


Ukończył stomatologię na uniwersytecie Odlar Yurdu. W 2008 roku otworzył  własną praktykę stomatologiczną o charakterze ogólnym którą w 2012 roku ograniczył do stomatologii adhezyjnej i estetycznej. W 2013 roku wygrał konkurs Pisa Master Course Contest ogranizowany przez grupę Styleitaliano Pomad 20 krotnie wyróżniono go za najlepszy post tygodnia na facebookowym profilu grupy Styleitaliano. Dr Akhundov jest aktywnym członkiem międzynarodowej grupy Styleitaliano oraz opublikował wiele artykułów w międzynarodowych czasopismach. Prowadzi szkolenia praktyczne w wielu krajach świata min. W Indiach, Peru, Bułgarii, Włoszech, Hiszpanii, Niemczecj, Wielkiej Brytanii, Rosji, Ukrainie, Białorusi, Arabii Saudyjskiej, Katarze, Kazachstanie, Macedonii. Prowadzi wykłady i warsztaty dla min. Complutense University of Madrid (Hiszpania)  “Saint Joseph University” (Liban). Dr Akhundov jest aktywnym członkiem grupy MDP. Specjalizuje się w stomatologii estetycznej I wykłada w prywatnej klinice i centrum kursowym Dental Revolution.


Thiago OttoboniSrebrny członek Styleitaliano.
Specjalista Stomatologii Zachowawczej.
Ukończył kurs master ze stomatologii odtwórczej.


W dzisiejszych czasach każdy pragnie zachwycać pięknym uśmiechem – efekt taki można osiągnąć wykorzystując pośrednie i bezpośrednie techniki oparte na materiałach kompozytowych, ceramicznych i innych.
Niniejszy kurs obejmuje serię wykładów, warsztaty praktyczne, kliniczne nagrania video oraz dyskusje grupowe.

więcej >>>

Omówimy różnorodne techniki odbudowy, w tym kosmetyczne wybielanie zębów, modelowanie kompozytowe, warstwowanie, izolację, łączenie elementów, punkty styku; poruszymy również kwestie fotografii stomatologicznej. Wspomnianym technikom przyjrzymy się pod kątem ich zalet, skutków ubocznych i skuteczności leczenia.

Cele dydaktyczne kursu:
Po ukończeniu kursu uczestnik będzie w stanie:
 • Przeprowadzić zabieg z użyciem materiałów adhezyjnych
 • Przeprowadzić bezpośrednią odbudowę ubytków klasy I, II, III, IV oraz założyć licówki
 • Uzyskać dobry punkt styku zębów przednich i tylnych

Seminarium  "I & J"  I  Zamknięte seminarium trenerskie 3M cz. 2

SEMINARIUM SZKOLENIOWE Z ZAKRESU NOWOŚCI W STYLE ITALIANO ORAZ 3M
12.30-13.30 Zajęcia praktyczne z Essential Lines (dr Carlos Fernandez Villares) -  grupa 1 + zajęcia praktyczne z Essential Shape (dr Paulo Monteiro) -                       grupa 2
13.45-14.45 Zajęcia praktyczne z Essential Lines (dr Carlos Fernandez Villares) - grupa 2 + zajęcia praktyczne z Essential Shape (dr Paulo Monteiro) -                       grupa 1
14.45-15.00 Przerwa
15.00-15.30 Uwagi końcowe, wskazówki i zasady dotyczące szkolenia, informacje zwrotne i dyskusja  (dr Paulo Monteiro & dr Shira Zary, 3M)
15.30-16.30 Wręczenie certyfikatów, zdjęcie grupowe i nagranie krótkich wywiadów (dr Paulo Monteiro & dr Shira Zary, 3M)

Seminarium K  I  WYKŁAD+POKAZ: Jak cementować prace pośrednie, aby uniknąć błędów?

Prowadzący: Ajay Juneja (Dubaj, ZEA)​

o prowadzącym >>>

Ajay Juneja


Specjalista Protetyki Stomatologicznej. Ukończył DAC(C) Dental College School of Dentistry w Indiach. W 1998 otrzymał ytuł Specjalisty Protetyki Stomatologicznej University of Mumbai, Indie. 2011 Ukończył kurs Master w zakresie Stomatologii Estetycznej –UCLA, USA. Jest członkiem: Emirates Medical Association, Indian Dental Association, Indian Prosthodontics Society oraz Honorowym członkiem grupy Styleitaliano. W 2003 roku przeprowadził się do Dubaju do chwili obecnej pracuje tam jako specjalista protetyk. Obecnie prowadzi specjalistyczną, butikową praktykę New York Dental Practice w Dubaju. Od zawsze interesowało go dzielenie się wiedzą i dlatego pracował na Uniwersytecie Ajman. Wykłada na kongresach międzynarodowych oraz prowadzi szkolenia praktyczne. Napisał i opublikował prace na temat licówek ceramicznych i kompozytowych. Zajmuje się głównie protetyką stomatologiczną, implantologią, stomatologią odtwórczą i estetyczną. Cztery lata z rzędu (2009, 2010, 2011, 2012) otrzymał nagrodę Mena w dziedzinie stomatologii estetycznej w trzech różnych kategoriach. Tylko w ostatnich 3 latach przeprowadził ponad 50 wykładów i kursów na bliskim wschodzie, w Azji, Indiach i Europie na licznych kongresach i warsztatach. Jest autorem wielu artykułów dla StyleItaliano i jego techniki pracy publikowane w sieci są oglądane przez wielu dentystów na całym świecie. Obecnie skupia się na współczesnej stomatologii zachowawczej i stomatologii estetycznej.
Od wieków ludzie pragną wyglądać lepiej i ładniej. Wszyscy wiemy, jak ważny jest uśmiech na twarzy pacjenta i jak istotne jest by pozostawał on w harmonii z twarzą. Dlatego właśnie istnieje niekończąca się machina marketingowa promująca zęby bielsze i jaśniejsze, ale wszyscy wiemy, że natura w swej budowie narzuca nam pewne granice. Wśród siedmiu cudów świata niektóre są niesamowitymi dziełami sztuki, a inne łamią prawa natury. Dlaczego odbudowy, które wykonujemy naszym pacjentom miałyby być inne? Musimy zmienić formę, czasem funkcję, ale wszystko to powinno być wykonane w harmonii z twarzą i osobowością danej osoby.


więcej >>>

Tak samo licówki ceramiczne powinny być wykonane tak aby wyglądały, dawały odczucie oraz funkcję jak zęby naturalne. Długoczasowy sukces determinowany przez kluczowe elementy biologii, funkcji i estetyki jest możliwy tylko przy prawidłowym cementowaniu prac i ich właściwym planowaniu. Wykład skupia się i obejmuje dyskusję o tym jak możemy zachować tkanki zęba i osiągnąć rezultaty w ich odbudowie minimalnie inwazyjnej. Koncepcja uproszczonej procedury dla pośrednich licówek ceramicznych według Style Italiano.

Seminarium L  I  POKAZ PRAKTYCZNY: Odbudowa kompozytowa złamanych zębów w strefie estetycznej

Prowadzący: Engin Taviloğlu (Turcja)

o prowadzącym >>>

Engin Taviloğlu


Ukończył wydział stomatologii na Uniwersytecie w Instambule w 1984 roku i do dziś praktykuje w dziedzinie stomatologii estetycznej w İstanbule-Teşvikiye. Wykłada, prowadzi seminaria i kursy praktyczne szczególnie w tematyce stomatologii estetycznej i pracy z kompozytem. Jest autorem książki - AN ATLAS OF COMPOSITE APPLICATIONS oraz specjalnych przewodników klinicznych dostępnych na DVD wydanych przez wydawnictwo Quintessence. Engin Taviloğlu był członkiem Zarządu Turkish Academy of Esthetic Dentistry (EDAD) przez 19 lat oraz kontynuuje dzielenie się swoimi przypadkami klinicznymi i praktycznymi wskazówkami dotyczącymi stomatologii estetycznej i pracy z kompozytem w grupie internetowej „e-kompozit” dostępnej w social mediach. Jest członkiem honorowym Styleitaliano. Engin Taviloğlu jest żónaty, ma syna, mówi po angielsku i francusku i gra na saksofonie tenorowym. Jako artysta interesuje się malarstwem akwarelami i wiele jego prac podziwiać można na licznych wystawach. Jest byłym zawodnikiem basebolowym z mistrzostwem w pierwszej lidze w Turcji, póżniej weteranem tenisowym z wieloma nagrodami, obecnie Engin Taviloğlu jest zaangażowany w turnieje golfowe oraz reprezentuje swój kraj na krajowych i międzynarodowych mistrzostwach modelarstwa samolotowego.
Większość urazów zębów dotyczy dzieci, które uległy jakiegoś rodzaju wypadkowi. Takie dziecko pojawia się w gabinecie w towarzystwie opiekuna i jest spanikowane i zaniepokojone swoim wyglądem. W takich przypadkach należy być szczególnie delikatnym, wyjaśnić im procedurę zabiegu i zacząć go niezwłocznie. Jednocześnie podczas tej samej wizyty, estetyczna odbudowa utraconych urazowo tkanek zęba to jeden z najbardziej satysfakcjonujących momentów w pracy dentysty. Radość pacjenta i rodziców przyćmiewa zmęczenie powstałe podczas tej długiej wizyty.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut cursus justo ut quam ultricies, ut dignissim diam sagittis.Nunc blandit, leo nec commodo fermentum, erat eros lobortis arcu,at tempus mi lectus sed urna. Sed sollicitudin hendrerit tortor,quis mattis leo vestibulum eu. Vivamus in malesuada mauris.Pellentesque imperdiet dui feugiat sapien gravida pulvinar.Fusce nec tempor tortor.

Sponsorzy Kongresu


Sponsor Strategiczny
​Sponsor Platynowy

Sponsor ZłotySponsor Złoty

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut cursus justo ut quam ultricies, ut dignissim diam sagittis.Nunc blandit, leo nec commodo fermentum, erat eros lobortis arcu,at tempus mi lectus sed urna. Sed sollicitudin hendrerit tortor,quis mattis leo vestibulum eu. Vivamus in malesuada mauris.Pellentesque imperdiet dui feugiat sapien gravida pulvinar.Fusce nec tempor tortor.


Sponsorzy Srebrni