Sesje przedkongresoweDATA:


GODZINY:

MIEJSCE:


ADRES:
MIEJSCE:
​Kurs Praktyczny 2 - Louis Hardan


ADRES:8 kwietnia (piątek)


8.30-13.00 | Poranna sesja przedkongresowa - Kursy praktyczne 1 -2 -3, Seminarium INVISALIGN GO

14.00-18.00 | Popołudniowa sesja przedkongresowa - Seminarium ESCD 


ul. Monte Cassino 2, Kraków
pl. Inwalidów 7/5, Kraków

​​


informacje praktyczne


ceny & pakiety rabatowe


rejestracja on-line


8.30 - 13.00  I  Poranna sesja przedkongresowa

nagłówek

8.30-13.00 | Kurs praktyczny 1 | Starcie zębów - Jak przeprowadzić leczenie za pomocą techniki iniekcyjnej?

element
Prowadzący: dKostas Karagiannopoulos

o prowadzącym >>>
Dr Kostas Karagiannopoulos

Dr Kostas jest specjalistą protetyki stomatologicznej i honorowym członkiem King’s College w Londynie. Pracuje w prywatnej praktyce stomatologicznej w Londynie, jednocześnie opiekuje się i uczy przyszłych specjalistów protetyki stomatologicznej od 2008 roku. Jego obszarem zainteresowania jest kompleksowa stomatologia addycyjna oraz adhezyjna. Jest liderem opinii dla firmy GC w Wielkiej Brytanii,  gdzie publikuje artykuły i wyszkolił ponad 250 stomatologów w technice flow injection. 
element
Stomatologia zachowawcza daje nam możliwość leczenia startych zębów za pomocą metody addycyjnej, która jest metodą kompletną.
W ciągu warsztatu nauczysz się wszystkich metod aplikacji kompozytu w startym odcinku przednim.
Odbudujesz 6 zębów przednich za pomocą kompozytu płynnego, stosując alternatywną technikę odbudowy zębów z wykorzystaniem Gaenial Universal Injectable.

więcej >>>
Zostaną poruszone zagadnienia dotyczące zbierania danych potrzebnych do zaplanowania odbudów:
 • czyli jak zaprojektować uśmiech?
 • jakie informacje przekazać technikowi do wax up’u?
 • jak wykonać mock up i samą procedurę flow injection?

Sponsor:
 
element

Informacje o cenach i zapisach

Miejsce: sala Gamma, Park Inn‎ by Radisson Krakow Hotel, ul. Monte Cassino 2
​Ilość miejsc: 20 osób
Cena: 1100 PLN
Tłumaczenie: konsekutywne
Punkty edukacyjne: 5

nagłówek

8.30-13.00 | Kurs praktyczny 2 | FOTOGRAFIA STOMATOLOGICZNA – DOKUMENTACJA MEDYCZNA - PLANOWANIE LECZENIA - KOMUNIKACJA - Jak wykonać sekwencję zdjęć stomatologicznych w 4 minuty z MDP?

element
Prowadzący: prof. Louis Hardan

o prowadzącym >>>
Prof. Louis Hardan

Kierownik Katedry Stomatologii Zachowawczej i Estetycznej Uniwersytetu Świętego Józefa w Bejrucie. Od 2019 roku kierownik studiów podyplomowych, od 2021 roku koordynator specjalizacji ze stomatologii protetycznej i estetycznej. 
Studia stomatologiczne ukończył w 1989, następnie kontynuował edukację na Uniwersytecie Świętego Józefa; dyplom z nauk podstawowych uzyskał w 1993 roku, specjalizację ze stomatologii zachowawczej i estetycznej ukończył w 1995 roku, a doktorat z biologii jamy ustnej i materiałów stomatologicznych uzyskał w 2009 roku. Był aktywnym członkiem zarządu Libańskiego Towarzystwa Stomatologicznego (LDA) (2006-2009), a w 2009 roku został mianowany sekretarzem generalnym LDA. Obecnie jest profesorem zwyczajnym na Uniwersytecie Świętego Józefa i prowadzi prywatną praktykę lekarską w swoim rodzinnym mieście Byblos.
Jest honorowym i aktywnym członkiem międzynarodowej grupy Styleitaliano oraz jej dyrektorem naukowym. Od 2020 roku jest Przewodniczącym Europejskiego Towarzystwa Stomatologii Estetycznej (ESCD) w Libanie, od 2021 roku jest certyfikowanym członkiem ESCD, członkiem zarządu ESCD i przewodniczącym ds. międzynarodowych. Jest twórcą Smile Lite MDP (Smile Line, Szwajcaria) urządzenia do wykonywania wysokiej jakości zdjęć stomatologicznych telefonem komórkowym (zwycięzca nagrody za najlepszą technologię w roku 2017 w USA) oraz narzędzia Posterior Misura (przyrząd LM) do wykonywania bezpośrednich uzupełnień kompozytowych. Prof. Hardan ma na swoim koncie wiele publikacji w indeksowanych i międzynarodowych czasopismach o wysokim współczynniku oddziaływania, rozdziały w międzynarodowych książkach stomatologicznych. Jest autorem książki pt.: „Protokoły dla mobilnej fotografii stomatologicznej z dodatkowym oświetleniem” Quintessence Publishing 2020, a także prowadził wiele międzynarodowych wykładów i kursów z zakresu stomatologii estetycznej, odtwórczej i mobilnej fotografii stomatologicznej.
element
Jeśli nie wiesz jak wykonać szybko profesjonalne zdjęcia w gabinecie i nie chcesz tracić na to dużo czasu. Nie chcesz kupować drogiego i dużego sprzętu, ten kurs jest dla Ciebie! Niezależnie czy zajmujesz się ortodoncją, estetyką, protetyką czy po prostu planujesz leczenie pacjenta.

Dlaczego potrzebujesz tego kursu:
• Aby dobrze zaplanować leczenie, potrzebne są dobre zdjęcia.
• Aby komunikować się z pacjentem i technikiem dentystycznym potrzebujesz dobrych zdjęć.
• Aby opublikować swoją pracę w mediach społecznościowych i mieć więcej pacjentów - potrzebujesz wysokiej jakości zdjęć.
• Aby wybrać najlepszy odcień przy odbudowie zębów przednich – potrzebne są spolaryzowane zdjęcia.
• Aby Twoja praktyka była efektywna – potrzebujesz szybkich zdjęć.


więcej >>>
Jak najlepiej je zrobić? - Telefonem komórkowy.

Jeśli chcesz poznać najlepszego fotografa stomatologicznego – przyjdź i poznaj prof. Hardana – wynalazcę SmileLite MDP (Mobile Dental Photography) firmy SmileLine – Szwajcaria – wynalazku nagrodzonego jako najlepsza w swojej klasie nagroda technologiczna w USA i uznanego za jeden z najlepszych wynalazków dla dentystów w XXI wieku.
element

Informacje o cenach i zapisach

Miejsce: SPS DENTIST, pl. Inwalidów 7/5, Kraków
​Ilość miejsc: 14 osób
Cena: 900 PLN
Tłumaczenie: konsekutywne
Punkty edukacyjne: 5

nagłówek

8.30-13.00 | Kurs praktyczny 3 | ENDODONCJA

element
Prowadzący: dr Fernando Miñambres Freijeiro

o prowadzącym >>>
Dr Fernando Miñambres Freijeiro

Studia stomatologiczne ukończył w 1992 roku na argentyńskim uniwersytecie w La Placie. Po ukończeniu studów przez 3 lata pracował jako dentysta ogólnie praktykujący w swojej praktyce klinicznej. Następnie kontynuował naukę na Uniwersytecie Santiago de Compostela w Hiszpanii, gdzie w 2000 roku uzyskał tytuł specjalisty endodoncji i był opiekunem klinicznym w latach 1998-2011. W 1995 otworzył własną Klinikę Stomatologiczną w Sigrás, La Coruña, gdzie od 2000 roku zajmuje się głównie endodoncją. Dużo czasu poświęca na nauczanie endodoncji i poprowadził ponad 80 warsztatów i wykładów w Hiszpanii i Portugalii. Obecnie jest prelegentem na uniwersytetach w Hiszpanii i Portugalii. Jest członkiem Hiszpańskiego Stowarzyszenia Endodontycznego oraz wiceprzewodniczącym Kolegium Dentystycznego La Coruña.

element
1.    ProTaper Ultimate oraz AH Plus Bioceramic Sealer – rozwiązanie systemowe
Procedura kliniczna z wykorzystaniem pilników oraz dedykowanych akcesoriów systemu PT Ultimate
2.    ProTaper Ultimate – korzyści zaawansowanej metalurgii 
3.    Kształtowanie  kanału 
•    Morfologia komory – dostęp do ujść i do kanałów
•    Technika instrumentacji  
•    Gładka ścieżka – slider czy glider 

ćwiczenie praktyczne – opracowanie kanałów w bloczkach treningowym oraz opracowanie kanałów w modelu anatomicznym zęba przedtrzonowego

​więcej >>>
4.    Chemiczne opracowanie kanałów korzeniowych
•    Kształt kanału  a efektywność  irygacji - hydrodynamika cieczy w kanale
•    irryganty , temperatura, procedury 
•    aktywacja roztworów płuczących 

ćwiczenie praktyczne – opracowywanie kanałów w modelu anatomicznym zęba przedtrzonowego za pomocą TruNatomy irigation needle

5.    Obturacja
•    Wypełnienie czy uszczelnienie -  żywica, czy bioceramika 
•    Zastosowanie sealerów bioceramicznych w praktyce klinicznej 
•    Bioaktywność w praktyce 
•    Technika kondensacji pionowej

Sponsor:
element

Informacje o cenach i zapisach

Miejsce: sala Epsilon, Park Inn‎ by Radisson Krakow Hotel, ul. Monte Cassino 2
​Ilość miejsc: 16 osób
Cena: 600 PLN
Tłumaczenie: konsekutywne
Punkty edukacyjne: 5

nagłówek

8.30-13.00 | Seminarium INVISALIGN GO | CYFROWE ROZWIĄZANIE DLA OPTYMALNEGO LECZENIA ESTETYCZNEJ STOMATOLOGII

element
Prowadzący: dr Marco Martignioni 

o prowadzącym >>>
Dr Marco Martignioni 

Marco Martignoni ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Chieti we Włoszech. Prowadzi prywatną klinikę w Rzymie we Włoszech, gdzie zajmuje się endodoncją, przedprotetyczną odbudową zrębów, stomatologią odtwórczą, protetyką i zabiegami estetycznymi z użyciem mikroskopu operacyjnego. Opublikował badania na temat odbudowy zrębu po endodoncji. Jako prelegent prowadzi liczne wykłady i warsztaty praktyczne we Włoszech i na całym świecie na temat endodoncji, odbudowy zrębu i procedur odtwórczych oraz zastosowania mikroskopu operacyjnego w stomatologii. Jest byłym prezesem Włoskiego Towarzystwa Endodontycznego. Przewodniczący kongresu ESE-Rome 2011 (European Society of Endodontology). Jest założycielem Włoskiej Akademii Stomatologii Mikroskopowej i członkiem honorowym Francuskiego Towarzystwa Endodontycznego. Jest założycielem włoskiego stowarzyszenia protetyki i rehabilitacji jamy ustnej SIPRO. Profesor wizytujący na International Master in Endodontics and Restorative Dentistry, University of Siena.

element
Invisalign-Go to nowa możliwość optymalizacji planu leczenia w stomatologii estetycznej. Ruchy zębów w Invisalign-Go mają być kontrolowane i całkowicie bezpieczne. Nowoczesne skanery wewnątrzustne są łatwe w użyciu i oferują natychmiastowe obrazy, które są chętnie wykorzystywane przez stomatologa w celu pełnego zrozumienia procesu leczenia.

więcej >>>
Monitorowanie planów leczenia i wyników daje możliwość lepszego leczenia w codziennej praktyce stomatologicznej.
System wykorzystuje zdjęcia pacjenta połączone z cyfrowym modelem pacjenta dając możliwość oceny planów leczenia i ewentualnie ruchów zębów w stosunku do uśmiechu pacjenta.

Wsparcie naukowe skupia się na różnych aspektach Invisalign-Go oraz na sposobach radzenia sobie z różnymi przypadkami i stanami, w których możliwe jest połączenie kontrolowanego ruchu zębów z konwencjonalnym leczeniem stomatologicznym.
Możliwości jest wiele, a najważniejsze są w ciągłej ewolucji.


Sponsor:


element

Informacje o cenach i zapisach

Miejsce: sala Beta 1, Park Inn‎ by Radisson Krakow Hotel, ul. Monte Cassino 2
​Ilość miejsc: 30 osób
Cena: 510 PLN
Tłumaczenie: konsekutywne
Punkty edukacyjne: 5

nagłówek

13.00-14.00 | Przerwa kawowa / poczęstunek

14.00 - 18.00  I  Popołudniowa sesja przedkongresowa
​Seminarium Europejskiego Towarzystwa Stomatologii Kosmetycznej ESCD

nagłówek

​14.00-18.00 | Seminarium ESCD | Leczenie Interdyscyplinarne według Filozofii Koisa

element
Prowadzący: dr n. med. Maciej Żarow, lek. stom. Marcin Joniec, lek. stom. Michał Sypień, lek. stom. Tomasz Sypień 

o prowadzących >>>

​Dr n. med. Maciej Żarow


Ukończył Wydział Stomatologii, Uniwersytetu Medycznego im. Semmelweisa w Budapesz-cie, Węgry (1995). W roku 2003 obronił z wyróżnieniem pracę doktorską pt.: „Ocena po-średnich wypełnień kompozytowych w przypadku znacznego zniszczenia zębów bocznych”. W 2005 roku ukończył specjalizację ze stomatologii zachowawczej z endodoncją.. W latach 1998-2005 pracował w Zakładzie Propedeutyki Stomatologii Zachowawczej CMUJ w Krako-wie (2003-2004 jako p/o kierownika Zakładu). Od roku 1999 prowadzi Praktykę Prywatną Dentist w Krakowie oraz Centrum Kursów Podyplomowych Dentist, w którym prowadzi kursy z zakresu endodoncji i stomatologii estetycznej. W roku 2003 otrzymał stypendium International Association of Dental Research dla młodych naukowców, w ramach którego odbył Honorary Visiting Appointment na Uniwersytetach w Leeds i Manchester, gdzie prowadził prace w zakresie mostów adhezyjnych oraz odbudowy zębów po leczeniu en-dodontycznym. Jest autorem ponad 80 prac ogłoszonych drukiem. Od wielu lat jest wykładowcą na kon-gresach naukowych w Polsce i zagranicą, w tym dla programów podyplomowych master z Endodoncji i Stomatologii Estetycznej Universitat Internacional de Catalunya w Barcelo-nie. Profesor wizytujący na Uniwersytecie Chieti (Włochy). W latach 2012- 2016 redaktor naczelny czasopisma Medycyna Praktyczna Stomatologia. Członek rady naukowej następu-jących czasopism: Stomatology Edu Journal, Endodontology, Official publication of Indian Endodontic Society (IES), Medical Tribune Stomatologia, Endodoncja w praktyce, Asysta dentystyczna, Magazyn Stomatologiczny (2005-2011). Od roku 2020 redaktor naczelny czasopisma Kwintesencja dla lekarzy stomatologów. Autor książki ” Endoprotetyka - przewodnik dla praktyki” (wydanej w językach: pol, ang, ros, chor, chin, fran) oraz książki „Licówki” wydanej w j. pol. (Wyd. Quintessence Int). Honorowy członek włoskiej grupy badawczej w zakresie stomatologii odtwórczej „Style Italiano”. Członek aktywny Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (PASE). Certyfiko-wany członek European Society of Cosmetic Dentistry (od 2019 roku), członek zarządu ESCD oraz koordynator ds/ działalności międzynarodowej. Absolwent curriculum eduka-cyjnego dr Johna Koisa w Seattle (2012-2019). W roku 2020 uzyskał tytuł mentora Kois CenterLek. stom. Marcin Joniec


„Stawiam na leczenie kompleksowe i interdyscyplinarne. Dlatego też i moja wiedza musi być z szerokiego zakresu, a nie tylko z wybranej dziedziny”. Doktor Marcin Joniec specjalizuje się w kompleksowym leczeniu pacjentów z zaburzeniami czynnościowymi narządu żucia. Jak sam podkreśla, tylko holistyczne podejście gwarantuje pełne wyleczenie, a co za tym idzie poprawienie jakości życia pacjentów. Dlatego też w swojej pracy współpracuje między innymi ze specjalistami z zakresu ortodoncji. W 2001 roku ukończył Pomorska Akademię Medyczną. Został lekarzem dentystą, implantologiem i wykładowcą. Od 2005 roku, wraz z małżonką – doktor Emilią Joniec – prowadzi Centrum Stomatologii Joniec. Od 2017 roku prowadzą wspólnie szkolenia z zakresu okluzji oraz planowania leczenia interdyscyplinarnego. Doktor Marcin Joniec wielokrotnie podkreśla, że wiedza z zakresu stomatologii musi nawiązywać też do innych dziedzin medycyny, by zapewnić pacjentom pełną opiekę i powrót do całkowitego zdrowia. Dlatego też w swojej karierze zawodowej postawił na wprowadzanie zdobytej wiedzy do praktyki lekarskiej. W ukształtowaniu jego postawy lekarskiej pomogły mu studia w elitarnych centrach szkoleniowych w USA, między innymi The Dawson Academy oraz Kois Center w Seattle, gdzie obecnie pełni prestiżową funkcję Mentora. Dodajmy również, że w 2008 roku doktor Joniec ukończył 2-letnie szkolenie podyplomowe w przodujących ośrodkach implantologicznych w Polsce i uzyskał tym samym Certyfikat Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego potwierdzający umiejętności z zakresu implantologii stomatologicznej. W 2009 roku z kolei ukończył podyplomowe Curriculum Implantologii w klinice Implantologii Uniwersytetu Goethego we Frankfurcie. W 2010 roku ukończył praktyczne szkolenie z zaawansowanych technik implantologicznych w klinice i implantologii Uniwersytetu Stomatologii w Phnom Penh. W 2015 roku ukończył studia podyplomowe Mediterranean Prosthodontic Institute zakończone egzaminem na wydziale Implantoprotetyki University of North Carolina USA. Nie samą pracą doktor żyje, dlatego też jest wykładowcą, który uczy i szkoli kolejne pokolenia implantologów, ortodontów, czy stomatologów. Jego kursy i wykłady z zakresu okluzji i planowania leczenia interdyscyplinarnego cieszą się ogromną popularnością w środowisku adeptów stomatologii. Jest także członkiem PASE -Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej, ESCD -European Society of  Cosmetic  Dentistry, PSI-Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego oraz ITI -International Team for Implantology.


Lek. stom. Michał Sypień


Mentor w prestiżowej podyplomowej Szkole Stomatologii KOIS Center w Seattle USA. Założyciel oraz współwłaściciel Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Sypień w Bielsku-Białej, Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej. Stomatologia estetyczna jest dla niego pasją, poprzez kompleksowe plany leczenia realizuje się w codziennej pracy stomatologa oraz implantologa jako międzynarodowy ekspert implantologii Diplomate DGOI, ICOI, PSI. Specjalizuje się w kompleksowym podejściu do leczenia stomatologicznego swoich pacjentów, implantologii, implantoprotetyce. Ukończył Mastreclass Hurzeller/Zhur w Monachium, jak i Steigmann Curriculum w Heidelbergu. Absolwent Curriculum Implantologii - BICON Istitute Boston. Ukończył Program Implantoprotetyczny odbywający się w Mediterranean Prosthodontic Institute - MPI (Hiszpania Rojas) oraz na University of North Carolina (USA). Jest to III stopniowy zaawansowany kurs protetyki implantologicznej na Mediterranean Prosthodontic Institute w Castellon w Hiszpanii którego dyrektorem jest dr Fernando Rojas Vizcaya. W 2008r. ukończył Curriculum Implantologiczne na Uniwersytecie Goethego we Frankfurcie uzyskując europejski tytuł Implantologa (program specjalizacji zawodowej objęty systemem akredytacji ECTS (European Credit Transfer System). Aktywny członek PASE, ESCD oraz PSI. Swoją pasje do stomatologii i fotografii łączy poprzez wykorzystywanie komputerowego projektowania uśmiechu DSD (Digital Smile Design). Jest autorem prac poglądowych z dziedziny chirurgii stomatologicznej, implantologii oraz protetyki stomatologicznej. Jako lekarz z wieloletnim doświadczeniem oraz chcący dzielić się zdobytą wiedzą prowadzi szkolenia we własnym centrum szkoleniowym z zakresu implantologii, implantoprotetyki oraz okluzji dla innych lekarzy chcących poszerzać swoje wiadomości.


Lek. stom. Tomasz Sypień


Certyfikowany Implantolog z tytułem Diplomate DGOI, ICOI, PSI. Uzyskał tytuł Mentora prestiżowej podyplomowej Szkoły Stomatologii KOIS Center w Seattle USA. Uczestnik szkoleń w kraju i za granicą. MPI-IPP Graduate. Steigmann Curriculum Graduate. Absolwent kursów Digital Smile Design z zakresu cyfrowego projektowania uśmiechu. DSD Residency Madrid - by Christian Coachman. Absolwent Curriculum Implantologii - BICON Istitute Boston. Ukończył Program Implantoprotetyczny odbywający się w Mediterranean Prosthodontic Institute - MPI (Hiszpania Rojas) oraz na University of North Carolina (USA). Jest to III stopniowy zaawansowany kurs protetyki implantologicznej na Mediterranean Prosthodontic Institute w Castellon w Hiszpanii, którego dyrektorem jest dr Fernando Rojas Vizcaya. Absolwent Curriculum implantologicznego dr Mariusa Steigmanna z Heidelbergu. W 2008r. ukończył Curriculum Implantologiczne na Uniwersytecie Goethego we Frankfurcie uzyskując europejski tytuł Implantologa (program specjalizacji zawodowej objęty systemem akredytacji ECTS - European Credit Transfer System). Założyciel i współwłaściciel Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Sypień w Bielsku-Białej. Pasjonat medycyny. Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się w: Rekonstrukcji Zgryzu, Implantologii, Stomatologii Estetycznej, Protetyce i Implantoprotetyce, Endodoncji mikroskopowej, Diagnostyce Czynnościowa Narządu Żucia i Leczeniu Zaburzeń Okluzyjnych. Student Hürzeler/Zuhr Dental Education Institute w Monachium. Członek Aktywny Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej. Autor i współautor prac naukowych z dziedziny stomatologii – implantoprotetyki. W praktyce chcąc  szerzyć zdobytą wiedzę prowadzi centrum szkoleniowe dla lekarzy z zakresu implantologii, implantoprotetyki i okluzji. W wolnym czasie pasjonat muzyki wszelakiej. Podróżnik. Fotograf.

element
Seminarium poprowadzi trzech absolwentów Kois Institute w Seattle, a także certyfikowanych mentorów tego ośrodka. Wszyscy wykładowcy są także członkami Europejskiego Towarzystwa Stomatologii Kosmetycznej ESCD. 
TEMATYKA:

•    Kompleksowa przebudowa zwarcia bez preparacji, a filozofia J. Koisa
•    Planowanie Leczenia Implanto-Protetycznego wg J. Koisa
•    Leczenie Ortodontyczno-Protetyczne wg J. Koisa.


element
​PROGRAM:

14.00-15.00 | dr n. med. Maciej Żarow | Kompleksowa przebudowa zwarcia bez preparacji, a filozofia J. Koisa.
W XX wieku starcie zębów leczone było poprzez kompleksowe rozwiązania protetyczne bazujące na koronach, mostach oraz preparacji znacznie szlifującej twarde tkanki zęba. Preparacja ta, wbrew postępowi technologicznemu w materiałach porcelanowych stawała się coraz bardziej inwazyjna i często doprowadzała do skrócenia „cyklu życiowego” zęba. 

Nowe możliwości stomatologii adhezyjnej, rozwój materiałów kompozytowych oraz „know-how” planowania w Centralnej Relacji pozwoliła na mniej inwazyjne techniki, nawet z pominięciem preparacji. 

 • Kiedy można je stosować?
 • Jaka będzie ich trwałość?
 • Jakie są ograniczenia dla technik nieinwazyjnych?
 • Jak planować w CR?
 • Jakie materiały nadają się do kompleksowego podniesienia zwarcia?

Na te pytania odpowie prelegent podczas prezentacji Kompleksowa przebudowa zwarcia bez preparacji.
element
15.00-16.00 | lek. stom. Michał Sypień, lek. stom. Tomasz Sypień | Planowanie Leczenia Implanto-Protetycznego wg J. Koisa.
Podczas tego wykładu poruszone zostaną zagadnienia takie jak:
 • Jak w prosty i przewidywalny sposób rozpocząć planowanie leczenia interdyscyplinarnego uwzględniające implantoprotetykę.
 • Jak planować leczenie implantoprotetyczne w prostych i zaawansowanych sytuacjach.
 • Jak samodzielnie pozycjonować implanty pod różne rekonstrukcje protetyczne.
 • Jak współpracować z laboratorium aby osiągnąć przewidywany sukces terapeutyczny.
 • Jak planować leczenie w protokole cyfrowym - krok po kroku.
 • Jak unikać podstawowych błędów podczas faz klinicznych i laboratoryjnych leczenia implantoprotetycznego
element
16.00-17.00 | lek. stom. Marcin Joniec | Leczenie Ortodontyczno-Protetyczne
Obecnie coraz większa grupa pacjentów wymaga leczenia interdyscyplinarnego, gdzie między innymi ortodonta i lekarz stomatologii odtwórczej biorą udział w ustaleniu optymalnego planu i sekwencji leczenia. Podczas wykładu dr Marcin Joniec przedstawi wytyczne oparte na filozofii Kois Center współpracy ortodonty i protetyka, pokazując jak ważne jest ustalenie wspólnych celów, poznanie wzajemnych możliwości oraz ograniczeń.

Opracowanie kompleksowej sekwencji leczenia jest niezbędne do realizacji celów estetycznych, funkcjonalnych oraz spełnienia oczekiwań pacjenta. Na podstawie klinicznych przypadków leczenia ortodontyczno-protetycznego poznamy zasady kwalifikacji, ustalenia podstawowych celów, sekwencji oraz egzekucji leczenia interdyscyplinarnego.

​Protokoły postępowania z pewnością ułatwią wprowadzenie leczenia interdyscyplinarnego do własnej praktyki w sposób przewidywalny.
element
17.00-17.45 | Dyskusja i pytania


Sponsor:

element

Informacje o cenach i zapisach

Miejsce: sala Beta 2, Park Inn‎ by Radisson Krakow Hotel, ul. Monte Cassino 2
​Ilość miejsc: 55 osób
Tłumaczenie: kurs jest prowadzony w języku polskim
Punkty edukacyje: 4
Cena: 790 PLN
​Cena dla Członków ESCD: Prosimy o kontakt z organizatorem: wojton@targi.krakow.pl