XVI Międzynarodowy Kongres DENTAL SPAGHETTI 2017

"Dylematy w rehabilitacji zgryzu pacjenta: CR? Wysokość zwarcia? Odbudowy z kompozytu czy z porcelany?"


11 marca 2017

MANGGHA, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej, ul. M. Konopnickiej 26, Kraków

 

Podsumowanie Kongresu w 2016 roku:

„Od zęba do twarzy- Planowanie estetyki i funkcji nie tylko dla milionerów”

12 marca już po raz 15 odbył się prestiżowy Międzynarodowy Kongres Dental Spaghetti, którego współorganizatorem jest dr Maciej Żarow. Czas wspaniałych wykładów, przełomowych poważnych rozmów o stomatologii w przyjaznym klimacie, innowacyjnych pomysłów i mnóstwa wspomnień.

Jak co roku wykładowcami byli zagraniczni pasjonaci praktycy, tym razem nie tylko z Włoch, ale i z Wielkiej Brytanii, Libanu i Hiszpanii. Tematy konferencji jak zwykle krążyły wokół stomatologii estetycznej. Rozmawiano o ważności diagnostyki obrazowej przed leczeniem endodontycznym,
przedstawiono innowacyjny system odbudowy protetycznej na implantach ( prosty, estetyczny, łatwy do kontroli i utrzymania higieny), projektowano zmianę uśmiechu z wykorzystaniem nowych programów wizualizacji (DSD), zaprezentowano bogatą dokumentację fotograficzną pacjenta tworzoną przy użyciu prostych technologii komputerowo-fotograficznych (notebook, smartphone, tablet) i ich pomocy we współpracy pacjent-lekarz-technik, a także mówiono o protokołach postępowania w przypadku urazów zębów.

Wisienką na torcie Dental Spaghetti był gość specjalny- psycholog biznesu Jacek Santorski. Wykład poświęcił pacjentom i ich różnym potrzebom. Mówił, jak ważne jest dopasowanie lekarza do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta. Niejednokrotnie mikrozmiany dają makroefekty-podkreślał Santorski.

Znana w całej Europie Konferencja Dental Spaghetti to czas inspiracji dla stomatologów różnych pokoleń i wsparcie oraz motywacja przekazywane od najlepszych praktyków. A wszystko podane ze smakiem i al dente. Już przygotowujemy nowe menu na następny rok.